Moso tyč Ø 5-7 cm

Phyllostachys edulis také zná jako Moso bambus, je to tenký druh bambusu s velkým průměrem pocházející z Číny. Tento stavební bambus je nejznámější pro své aplikace v laminovaných a kompozitních podlahových výrobcích.

Charakteristika

Moso bambusové tyče se zužují podél své délky v důsledku přirozeného růstu tohoto druhu.

Phyllostachys edulis má krásnou a přírodní lesklou žlutou vnější vrstvu.

Všechny druhy patřící do rodu Phyllostachys mají tendenci praskat v podélném směru pólu. Je to způsobeno kolísáním atmosférické vlhkosti a teploty tam, kde se používá, a nedá se tomu zabránit. Tyto trhliny však neovlivňují mechanické vlastnosti bambusu.

Moso bambus patří mezi nejtěžší bambusy na světě. To z něj dělá nejvýhodnější druh pro podlahové krytiny a palubky.

běžné použití

Moso bambus (což v čínštině znamená velmi cenné tvrdé dřevo) se používá na stavbu domů, mostů a struktur z prehistorického období av současnosti nahrazuje mnoho tradičních dřevin.

Moso bambusové sloupy jsou ideální pro dekorativní použití, řemeslnou výrobu, nábytek, oplocení, hudební nástroje a dokonce i na lešení dosahující až 40 patrových mrakodrapů.

Phyllostachys edulis je nejoblíbenější bambus na výrobu řeziva, například překližky, bambusové podlahy a podlahové krytiny. Tyto výrobky se používají na podlahu nákladních automobilů, vlaků a přepravních kontejnerů.

Vlákna Moso slouží také pro výrobu bambusových hůlek, rohoží, košů, oděvů, buničiny a papíru.

Bambusové uhlí se používá v potravinářském, barvivem a lékařském průmyslu.

Dodání zboží: do 14 dní 

Vyberte si variant:

Cena od 169,00 Kč