Java black tyč Ø 5-7 cm

Gigantochloa atroviolacea, také známý jako Java Black Bamboo nebo Tropical Black Bamboo, je středně silný hrubý druh bambusu pocházející z Indonésie. Tento přírodně tmavý bambus se často používá k výrobě hudebních nástrojů, nábytku a oplocení. 

Charakteristika 

Sloupy Java Black Bamboo jsou husté a velmi rovné s mírným zúžením. 

Tento druh má porézní vnější vrstvu, která podle potřeby usnadňuje nanášení olejů nebo laků. Škrábání nebo broušení není nutné. Gigantochloa atroviolacea je středně velký, silný a těžký druh bambusu. Pevnostní vlastnosti tohoto druhu byly testovány na vzduchu na suchém místě (teplota tání 15%) a byly získány následující výsledky. Průměrná MOR 94,11 N / mm², pevnost v tlaku rovnoběžná s zrnem 35,74 N / mm², maximální pevnost v tahu 237,4 N / mm². Průměrná smyková pevnost se měnila od 7,9 do 9,5 N / mm². 

Všechny naše černé bambusové hole jsou ošetřeny, aby se předešlo možným útokům prachu po brouku. 

Všechny druhy bambusu mají tendenci praskat v podélném směru pólu. Je to způsobeno kolísáním atmosférické vlhkosti a teploty tam, kde se používá, a nedá se zcela zabránit. Tyto trhliny však neovlivňují mechanické vlastnosti bambusu. 

Běžné použití 

Java Black bambus se obecně používá pro jakoukoli konstrukci a je vynikající pro dekorativní účely, jako jsou obrazovky, hranice zahrady, květináče, zrcadla atd. Gigantochloa atroviolacea je velmi žádoucím bambusem na výrobu nábytku pro tradiční hudební nástroje, řemesel a plotů. 

Dodání zboží: do 14 dní 

Vyberte si variant:

Cena od 219,00 Kč