Tali tyč Ø 5-6 cm

Vypredané

Gigantochloa Apus, také známý jako Tali bambus nebo String Bamboo, je středně silný hrubý druh bambusu pocházející z indonéské Javy. Tento silný stavební bambus se často používá při lešení a jako stavební materiál pro mosty.

Charakteristika 

Tali bambusové sloupy jsou poměrně rovné s mírným zúžením. 

V porovnání s jinými druhy bambusu mají bambusové tyče Tali porézní vnější vrstvu, která podle potřeby usnadňuje nanášení barev nebo laků. Škrábání nebo broušení není nutné. 

Gigantochloa Apus je středně velký, velmi silný a odolný druh bambusu. Pevnostní vlastnosti tohoto druhu byly testovány v suchém vzduchu (m.č. 15,1%) a dali následující výsledky. Průměrná MOR: 87,5 N / mm², maximálně tlakové napětí se pohybuje mezi 27,29 a 48,64 kN / mm². Průměrná pevnost v tahu byla 298,9 kN / mm². Průměrná smyková pevnost se pohybovala mezi 7,47 a 7,65 kN / mm². 

Tyto bambusové stožáry jsou ošetřeny bórem, aby se zabránilo potenciálním útokům prachu po brouku. 

Všechny druhy bambusu mají tendenci praskat v podélném směru pólu. Je to způsobeno kolísáním atmosférické vlhkosti a teploty tam, kde se používá, a nedá se zcela zabránit. Tyto trhliny však neovlivňují mechanické vlastnosti bambusu. běžné použití Ekonomicky nejdůležitější bambus v Javě, zejména v řemeslném a nábytkářském průmyslu. Tali bambus se ve velké míře používá na stavební materiály, jako například na střechy, lešení, mosty, stěny, ploty atd. Gigantochloa Apus se ve většině Indonésanů nazývá Tali bambus ( "Tali" znamená řetězec), protože je to vynikající bambus na výrobu pevných proužků s pružností kůže. 

Dodání zboží: do 14 dní 

Vyberte si variant:

Cena od 179,00 Kč